Čapek mp3 audiokniha

Dášeňka - Karel Čapek (mp3 audiokniha)
3,00

Dášeňka - Karel Čapek (mp3 audiokniha)

Slavná kniha Karla Čapka Dášeňka patří do zlatého fondu české literatury. Spisovatel popsal první dny, týdny a měsíce života štěňátka, foxteriéra Dášeńky, s tak neopakovatelným humorem, zaujetím, do té míry vřele a s láskou, že se jeho vyprávění stalo jakousi biblí chovatelů psů

Krakatit - Karel Čapek (mp3 audiokniha)
5,00

Krakatit - Karel Čapek (mp3 audiokniha)

Příběh je plný ryzího lidství se vším všudy, malosti i rozletu, pevnosti, odvahy i chorobných choutek po neomezené vládě, temné vášně i prosté dobroty srdce. Moudrosti a nadhledu, vedle ryzí, tragicky věčné nepoučitelnosti.

Psí pohádka - Karel Čapek (mp3 audiokniha)
2,00

Psí pohádka - Karel Čapek (mp3 audiokniha)

Jedna z oblíbených Devatera pohádek Karla Čapka. Osoby a obsazení: autor (Eduard Cupák), dědeček (Josef Patočka), babička (Jana Dítětová), Voříšek (Věra Kubánková), kočka Minda (Miroslava Hozová) , kobylka Žanka (Jana Andresíková), kůň Ferda (Rudolf Hrušínský st. ), psí královna (Stella Zázvorková), psí víla (Milena Steinmasslová), pan doktor (Jaroslav Konečný).

První parta - Karel Čapek (mp3 audiokniha)
8,00

První parta - Karel Čapek (mp3 audiokniha)

V románu První parta Karel Čapek nepopisuje vizi budoucnosti, ani nevaruje před neuváženými činy lidstva. Prostřednictvím hlavního hrdiny velice přesně zachycuje pocity mladého člověka naplněného sny, touhami a nejistotou. Pocity, které velmi dobře zná každý z nás. Jde o příběh z hornického prostředí, který je především oslavou obětavosti a přirozeného lidství.

Krakatit (1978) - Karel Čapek (mp3 audiokniha)
6,00

Krakatit (1978) - Karel Čapek (mp3 audiokniha)

Krakatit patří mezi nejznámější Čapkova díla. Zasloužila se o to především filmová adaptace z roku 1948 v režii Otakara Vávry. Vedle známé dějové linky, která se věnuje třaskavému vynálezu inženýra Prokopa (pojmenovanému podle sopky Krakatoa ležící na ostrově Anak Krakatau v Sundském průlivu mezi ostrovy Sumatra a Jáva) a která nabádá k opatrnosti při využití příliš silných a zneužitelných chemických látek, je tu i Prokopův milostný příběh.