Frida Kahlo doma (978-80-7617-601-0)
563,00

Frida Kahlo doma (978-80-7617-601-0)

Kniha - autor Suzanne Barbezat, 176 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Frida Kahlo doma ukazuje vliv mexické kultury a tradic, Modrého domu i jiných míst na tvorbu a život významné malířky. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen ukázky z tvorby Fridy Kahlo, ale i fotky z rodinného archivu. Pozornost se věnuje i místům, kde žila, což čtenářům přináší komplexní vhled do duše milované umělkyně.

Frida Kahlo at Home (0711237328)
766,00

Frida Kahlo at Home (0711237328)

Kniha - autor Suzanne Barbezat, 174 stran, anglicky, Pevná bez přebalu lesklá Frida Kahlo at Home explores the influence of Mexican culture and tradition, La Casa Azul and other places Frida Kahlo called home, on her life and work. Fully illustrated, the book features Frida's paintings together with archive images and family photographs, objects and artefacts she collected and photographs of the surrounding landscape to provide an insight into how these places shaped this much-loved artist and how the homes and landscapes of her life relate to her work. 

Frida Kahlo Ilustrovaný životopis (978-80-264-2713-1)
336,00

Frida Kahlo Ilustrovaný životopis (978-80-264-2713-1)

Kniha - autor Fran Ruiz; María Hesseová, 152 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Frida Kahlo, živelná umělkyně s bohémskou, nespoutanou, ale zároveň bolavou duší. Její příběh nejednou obletěl svět a její obrazy nás vtahují do prapodivného světa plného svébytné atmosféry. Co ale doopravdy víme o tom, jak Frida žila, jak vnímala svět kolem sebe a jak se vyrovnávala se zkouškami, jimiž si musela projít? Autorka tohoto jedinečného životopisu María Hesseová se snaží mexickou malířku vykreslit jinak, než je zvykem, a zaměřuje se na Fridiny pocity, touhy a vášně.

Frida Kahlo doma - Suzanne Barbezat
479,00

Frida Kahlo doma - Suzanne Barbezat

Frida Kahlo doma ukazuje vliv mexické kultury a tradic, Modrého domu i jiných míst na tvorbu a život významné malířky. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen ukázky z tvorby Fridy Kahlo, ale i fotky z rodinného archivu. Pozornost se věnuje i místům, kde žila, což čtenářům přináší komplexní vhled do duše milované umělkyně.

Frida Kahlo + CD B1 - MORENO, A.
229,00

Frida Kahlo + CD B1 - MORENO, A.

Artista, intelectual, escritora y revolucionaria… La vida de Frida Kahlo tiene todos los ingredientes para atrapar al lector. Esta lectura es ideal para iniciarse en los aspectos másrelevantes de la vida y obra de la pintora mexicana. El relato biográfico, salpicado con fotos y comentarios sobre su vida y su obra, se divide en las grandes facetas de su compleja personalidad: Frida pintora, Frida mujer, Frida enferma, Frida esposa, Frida amante, Frida icono… Los protagonistas de la colección Grandes personajes destacan por su valor humano y artístico. Todos ellos viven en la memoria de los…

Frida Kahlo a její mistrovská díla (978-80-264-1785-9)
415,00

Frida Kahlo a její mistrovská díla (978-80-264-1785-9)

Kniha - autor Julian Beecroft, 128 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá Ponořte se do díla Kahlo v celé jeho šířii – od portrétů, přes mnohoznačné autoportréty, transcendentní surrealistické vize a obrazy zachytávající ryzí lidskou bolest, až po zátiší, jimiž se Frida snažila oslavovat život. Úvodní část knihy vás provede životem této známé Mexičanky a nabídne vám pohled na vývoj jejího stylu v souvislosti s tím, co se odehrávalo v jejím životě. Ve druhé části se seznámíte s reprodukcemi děl doplněnými o krátké vysvětlující popisky.

Frida Kahlo a její animalitos (978-80-264-2715-5)
218,00

Frida Kahlo a její animalitos (978-80-264-2715-5)

Kniha - autor Monica Brown, 32 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Frida Kahlo byla výjimečná už jako malá holčička – vynikala nezlomnou vůlí, nezměrnou představivostí a zvídavostí, ale také láskou ke zvířatům, která ji provázala po celý život. Fridini mazlíčci v mnohém odráželi její vlastní osobnost, ale byli jí také inspirací a věrnými společníky. Seznamte se s jejími pejsky, opičkami, kočkou, papouškem i dalšími němými tvářemi z Fridina malého zvěřince, a zároveň skrze ně poznejte jednu z nejslavnějších malířek všech dob.

Frida Kahlo - Ilustrovaný životopis - Hesseová María
270,00

Frida Kahlo - Ilustrovaný životopis - Hesseová María

Frida Kahlo, živelná umělkyně s bohémskou, nespoutanou, ale zároveň bolavou duší. Její příběh nejednou obletěl svět a její obrazy nás vtahují do prapodivného světa plného symbolů, snových výjevů a svébytné atmosféry. Co ale doopravdy víme o tom, jak Frida žila, jak vnímala svět kolem sebe a jak se vyrovnávala se zkouškami, jimiž si musela projít? Autorka tohoto jedinečného životopisu María Hesseová se snaží slavnou mexickou malířku vykreslit jinak, než je zvykem. Zaměřuje se na Fridiny pocity, touhy, pohnutky a vášně. Na to, kým Frida byla a kým se snažila být. Příběh Fridina života…